Poszukiwane:  Nowości
Wyników:  6180
Pokaż tylko:  

Kolorowanka ze strażakiem i wozem strażackim

Materiał zawiera kartę do pokolorowania do wykorzystania np. na Dzień Strażaka obchodzony 4 maja.

Stemplowanie na Dzień Strażaka

Materiał zawiera 4 karty z obrazkami, które można (w miejscu kropek) wypełnić stempelkami, plasteliną lub odciskami palców oraz kartę z wszystkimi obrazkami.

Straż pożarna - droga po śladzie

Zadaniem dziecka jest narysowanie drogi po wyznaczonym przerywaną linią śladzie. Kartę można zalaminować i dzięki użyciu pisaka suchościeralnego wypełniać wielokrotnie.

Znajdź i policz straż pożarną. Wersja łatwa

Materiał zawiera kartę, na której dziecko ma za zadanie policzyć elementy występujące na planszy, a następnie połączyć je linią z kostką, której liczba oczek odpowiada liczbie danego elementu na planszy.

Ortograficzna gra planszowa z ó/u. Wersja 2

Materiał zawiera dwie wersje planszy, jedną pełnokolorową, drugą oszczędną. Do gry oprócz wydrukowanej wybranej planszy, potrzebna będzie kostka sześcienna i po pionku dla każdego z graczy. Gracze rzucają naprzemiennie kostką i piszą lub określają trudność ortograficzną w nazwie obrazka na polu, na który mają przesunąć pionek. Jeśli odpowiedź jest dobra, stawiają pionek na wylosowanym polu, jeśli nie pozostają na obecnym. Wygrywa osoba, która jako pierwsza przekroczy linię mety. Jeśli gracze zapisywali nazwy ilustracji, mogą dodatkowo ułożyć zdania zawierające wylosowane wyrazy.

Ortograficzna gra planszowa z ó/u. Wersja 1

Materiał zawiera dwie wersje planszy, jedną pełnokolorową, drugą oszczędną. Do gry oprócz wydrukowanej wybranej planszy, potrzebna będzie kostka sześcienna i po pionku dla każdego z graczy. Gracze rzucają naprzemiennie kostką i piszą lub określają trudność ortograficzną w nazwie obrazka na polu, na który mają przesunąć pionek. Jeśli odpowiedź jest dobra, stawiają pionek na wylosowanym polu, jeśli nie pozostają na obecnym. Wygrywa osoba, która jako pierwsza przekroczy linię mety. Jeśli gracze zapisywali nazwy ilustracji, mogą dodatkowo ułożyć zdania zawierające wylosowane wyrazy.

Zakodowana flaga z prostymi wyrazami

Materiał zawiera kartę z zakodowaną ilustracją flagi, w której uczeń ma za zadanie pokolorować kartę według kodu.

Mnożenie na kostkach domina

Materiał zawiera 2 karty, pierwsza uzupełniona jest o kamienie domina wypełnione kropkami, druga zawiera puste kamienie do dowolnego wypełnienia. Dziecko ma za zadanie na podstawie kropek na kamieniach zapisać i obliczyć działania. Materiał powstał przy współpracy z Basią Taniewicz.

Quiz o segregacji śmieci

Materiał zawiera dwa arkusze z 18 kartami z quizowymi pytaniami dotyczącymi segregacji śmieci.

Zajączek wielkanocny – układanka z pasków

Materiał zawiera 4 karty. Na pierwszej znajduje się ilustracja podzielona na 8 pasków do wycięcia z oznaczeniem cyframi, na drugiej ta sama ilustracja opatrzona jest literami tworzącymi słowo "zajączek", na dwóch ostatnich znajdują się plansze do układania wyciętych z poprzednich kart pasków, w wersji z podglądem i bez.

Symetryczna Wielkanoc

Materiał zawiera cztery karty, na których dziecko ma za zadanie dorysować symetryczną do lewej połowę obrazka oraz kartę z wszystkimi obrazkami.

Pisanki i koszyczki – wyrazy dwusylabowe

Materiał zawiera 6 kart z 18 parami obrazków i dodatkową kartę z szablonem do dowolnego wypełnienia. Dziecko ma za zadanie odczytać napis na pisance i znaleźć do pary koszyczek z ilustracją, której nazwa znajduję się w pisance.

Paluszkowe sekwencje. Wielkanocne pisanki

Materiał zawiera trzy karty, na pierwszej dziecko ma za zadanie odgadnąć regułę sekwencji i uzupełnić obrysy pisanek o kolorowe odciski paluszków, tak by kolory zgadzały się ze wzorem po lewej stronie. Kolejne karty zawierają puste obrysy pisanek, mieszane (tak jak na pierwszej karcie) i pojedynczego rodzaju do dowolnego wypełnienia.

Wielkanoc – po linii do hasła

Materiał zawiera 2 karty, na których zostały zakodowane 4 słowa związane z Wielkanocą. Aby odgadnąć hasło, należy poprowadzić linię po śladzie od litery do pustej kratki, a następnie przepisać ją do danej kratki.

Co jest w pisance? Głoski trzech szeregów. Wersja czarno-biała

Materiał zawiera 13 kart z szablonami harmonijek do wycięcia zawierającymi ilustracje pisanek z obrazkami, których nawy zawierają kolejne głoski reprezentujące szeregi. Na kartach znajdują się ilustracje z obrazkami do głosek: c, ci, cz, dż, dz, dzi, ż, s, si, sz, z, zi oraz karta z pustym szablonem pisanek, który można wykorzystać, uzupełniając o dowolne ilustracje lub wyrazy. Karty należy przeciąć na cztery części wzdłuż linii, a następnie każdą z nich złożyć na pół obrazkiem do wewnątrz wzdłuż przerywanej linii i odgiąć na zewnątrz wzdłuż kropkowanych. Utworzona w ten sposób harmonijka kryje wnętrze pisanki.

Pisanka – symetria i kodowanie

Materiał zawiera trzy karty. Na pierwszej karcie dziecko ma za zadanie dorysować symetryczną do lewej połowę, na drugiej znajduje się tabela oraz współrzędne określające kolor poszczególnych pól. Dziecko ma za zadanie uzupełnić tabelę, kolorując wskazane kratki we wskazanym kolorze. Na ostatniej znajduje się obrazek w tabeli oraz miejsce na spisanie współrzędnych.

Wyturlaj śmieszne zdanie na Wielkanoc

Do gry potrzebna będzie wydrukowana plansza oraz kostka. Gracze (lub gracz) kolejno rzucają pięć razy kostką i zapisują zdanie utworzone z wyrazów umieszczonych pod wylosowanymi liczbami oczek.

Turlane szlaczki – Wielkanoc

Materiał zawiera 6 kart. Pierwsza karta jest poglądowa, na kolejnej znajduje się plansza do gry, a na następnych szablony z ilustracjami do wypełnienia wzorami. Do zabawy potrzebujemy dwóch kostek sześciennych, wydrukowanej planszy (2 arkusz) i wybranego szablonu z ilustracją. Dziecko ma za zadanie rzucić kostkami, znaleźć wyrzucone liczby w tabeli i narysować w liniach ilustracji wzór zgodnie ze znalezionymi współrzędnymi. Liczba oczek na jednej kostce odpowiada wzorowi, a na drugiej kolorowi. Kostkami rzucamy tak długo, aż wszystkie paski w ilustracji zostaną uzupełnione o kolorowe wzorki.

Znajdź i policz elementy wielkanocne. Wersja łatwa

Materiał zawiera dwie karty, na których dziecko ma za zadanie policzyć elementy występujące na planszy, a następnie połączyć je linią z kostką, której liczba oczek odpowiada liczbie danego elementu na planszy.

Trzy w linii – Wielkanoc

Materiał zawiera 3 karty. Na pierwszej znajduje się plansza z tabelą oraz z jasnozielonym miejscem na zadane trójki obrazków w poziomie. Z drugiej i trzeciej karty należy wyciąć paski po obrysie. Okienko dodatkowo należy wyciąć w środku. Wybrany pasek z trzema obrazkami umieszczamy w wyznaczonym zielonym prostokątem miejscu. Dziecko ma za zadanie przy pomocy okienka (lub pisaka suchościeralnego) nazwać i odnaleźć na planszy wskazaną na pasku sekwencję obrazków.

Zdobądź nieograniczony dostęp do Printoteka.pl
Testowane przez specjalistów i dzieci!

Abonament