Poszukiwane:  Polecane
Wyników:  662
Pokaż tylko:  

Znajdź lody

Za pomocą obrazka można przećwiczyć różnorodne umiejętności, bawiąc się na różne sposoby. Jedną z naszych propozycji jest odnalezienie i policzenie wszystkich lodów znajdujących się na ilustracji, można również policzyć inne powtarzające się elementy np. palmy, kapelusze, okulary itd. Kolejną aktywnością może być odnalezienie konkretnego piktogramu, np. na zadaną głoskę. Możemy również poprosić dzieci o wypisanie wszystkich symboli lata, które rozpoznają na ilustracji. Materiał przygotowany w wyższej rozdzielczości. Do karty głównej dołączone są karty dodatkowe ze spisem nazw ilustracji w języku polskim, angielskim oraz do dowolnego wypełnienia. Materiał z serii "Obrazek z obrazków".

Wakacyjna lista wyzwań

Materiał zawiera kartę z listą rzeczy do zrealizowania podczas wakacji (Summer bucket list). Proponujemy wręczyć dzieciom karty wraz ze świadectwem.

Układanka- sekwencje lodów

Materiał zawiera 4 arkusze. Na dwóch pierwszych znajdują się ilustracje lodów do wycięcia i przecięcia wzdłuż linii, tak by rozdzielić każdy lód na kolorowe paski. Na dwóch kolejnych arkuszach znajduje się 12 kart z gotowymi układami lodów. Dziecko ma zadanie odtworzyć z pasków ilustrację z wybranej karty.

Wyśniony deser lodowy- gra terenowa, podchody

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-6 lat. Czas trwania gry ok. 60 min. W zabawie może wziąć udział jedno dziecko lub kilkoro. Materiał zawiera 21 kart stanowiących bazę do zorganizowania gry terenowej (podchodów). W skład zestawu wchodzi karta z instrukcją, dwie wersje mapy, 8 zadań, dwie karty z listem i dyplom. Uwaga! Materiał jest bardzo obszerny i jego pobieranie może zająć nawet kilka minut.

Czytanie mam po drodze - domowy trening czytania

Materiał zawiera 3 karty z zadaniami trenującymi czytanie podczas codziennych czynności. Pierwsza karta zawiera podwójny arkusz, na drugiej znajduje się ten sam materiał w wersji oszczędzającej tusz, na ostatniej materiał jest całostronicowy.

Zakodowane wiosenne działania – wersja trudniejsza

Materiał zawiera kartę pracy z zakodowanymi na podstawie ilustracji działaniami – dodawaniem i odejmowaniem. Materiał powstał na bazie pomysłu Basi Taniewicz.

Co zjadła żaba? Głoska Sz. Wersja kolorowa

Materiał zawiera trzy strony z 12 kartami do wycięcia. Wycięte wzdłuż ciągłej linii karty zaginamy w miejscu przerywanej linii do środka, a następnie odginamy na zewnątrz wzdłuż kropkowanych linii, tak by obrazek wewnątrz buzi żaby ukrył się w zagięciu. Dodatkowo możemy spiąć zagięcie od tyłu klamerką i dołączyć do ćwiczenia motorykę małą. Dziecko ma zadanie otworzyć kartę i nazwać ilustrację wewnątrz.

Gofry- książeczka aktywizująca

Materiał zawiera 13 kart składających się na książeczkę oraz kartę tytułową. Do przygotowania książeczki potrzebne będą rzepy samoprzylepne. Materiałów można również użyć w formie plansz, na których dzieci ustawiają odpowiednie kartoniki. W skład książeczki wchodzą ćwiczenia kategoryzacji, szeregowania liczenia, powtarzania sekwencji, rozpoznawania kształtów i kolorów. Uwaga! Materiał jest bardzo obszerny i jego pobieranie może zająć nawet kilka minut.

Pączek- symetria i kodowanie

Materiał zawiera trzy karty. Na pierwszej karcie dziecko ma za zadanie dorysować symetryczną do lewej połowę, na drugiej znajduje się tabela oraz współrzędne określające kolor poszczególnych pól. Dziecko ma za zadanie uzupełnić tabelę, kolorując wskazane kratki we wskazanym kolorze. Na ostatniej znajduje się obrazek w tabeli oraz miejsce na spisanie współrzędnych.

Moje ulubione pączki

Karta pracy w sam raz na tłusty czwartek.

Moje ulubione zwierzątko domowe – karty pracy

Materiał zawiera wersji 11 kart. Dwie pierwsze karty są otwarte i dzięki nim można opisać jakiekolwiek zwierze, na następnych kartach do opisania mamy kolejno: psa, kota, królika, rybki, żółwia, świnkę morską, chomika, papugę, kanarka.

Szablony zimowych witraży - karmnik, bałwany i gwiazdka

Materiał zawiera 5 kart z szablonami do papierowych witraży - ptaszek w karmniku, bałwany, śnieżynka i gwiazdka. Wybraną kartę należy wydrukować, najlepiej na grubszym papierze, a następnie wyciąć wszystkie elementy wzdłuż linii, tworząc ażurowy wzór. Puste miejsca należy wykleić kolorową bibułą.

Bałwan zakodowany samogłoskami

Materiał zawiera dwie karty z alternatywnymi wersjami obrazka. Na pierwszej karcie kropki wypełnione są kolorem, a zadanie polega na oznaczeniu ich samogłoskami, na drugiej kropki są oznaczone samogłoskami i należy wypełnić je kolorem zgodnie z kodem.

Pingwinek XXL

Wielkoformatowe kolorowanki doskonale sprawdzą się jako zadanie ćwiczące współpracą w grupie. Wystarczy wydrukować wszystkie karty z zestawu, a następnie ułożyć według wzoru. Dodatkową aktywnością będzie składanie ilustracji, która w ten sposób stanie się puzzlami xxl.

Głodny bałwanek

Szablon bałwanka i śnieżek do zabawy „Nakarm mnie”. Szablon należy wyciąć, nie zapominając o środku buzi, a następnie przykleić np. do pudełka po butach. Śnieżki należy wyciąć i opisać na odwrocie. Zabawa polega na wrzucaniu do buzi zwierzaka wskazanych ilustracji, podpisów.

Bezpieczne ferie – wklejki – wersja kolorowa

Materiał zawiera 2 plansze z 10 kartami, na których zilustrowano rady dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dodatkowo na planszach znajduje się napis i elementy dekoracyjne do wycięcia. Karty wraz z dodatkowymi elementami mogą posłużyć jako wklejki do zeszytów. Materiał powstał przy współpracy z Zytą Czechowską.

Kalendarz mobilny

Materiał zawiera 8 kart. Na pierwszej znajduje się podgląd złożonych szablonów oraz strzałki do wycięcia. Na drugiej planszy jest szablon napisu oraz liczb do wycięcia i oznaczenia dnia miesiąca, oraz roku. Na kolejnej mamy planszę do wydrukowania na grubszym papierze lub podklejenia tekturką. Na kolejnych dwóch znajdują się karty z 12 miesiącami do wycięcia. Na trzech ostatnich są 2 wersje koła z dniami tygodnia. W zależności od upodobania można wybrać element do oznaczania strzałką lub ruchome dwuczęściowe koło. Gotowy kalendarz wieszamy na tablicy i oznaczamy dany dzień, porę roku i miesiąc przypinając wybrane elementy za pomocą rzepów, magnesów lub szpilek.

Zimowe bingo z gimnastyką buzi i języka

Bingo to prosta gra towarzyska. Nasza odmiana gry pozwala na gimnastykę buzi i języka. W skład zestawu wchodzi 15 plansz (każda z inną kombinacją ułożeń atrybutów) oraz 2 plansze z elementami do wycięcia, które posłużą za karty do losowania. Karty z planszami rozdajemy pomiędzy dzieci (jeśli jest ich więcej niż 15, możemy poprosić, by połączyli się grupy po 2-3 osoby) następnie losujemy z wyciętych kart obrazkowych element i czytamy opis ćwiczenia. Dzieci mają za zadanie zakryć/zakreślić wylosowany element na swojej planszy i powtórzyć ćwiczenie. Wygrywa ten, kto pierwszy wykreśli wszystkie elementy w pionie lub w poziomie.

Zestaw Świątecznych ćwiczeń gimnastycznych z kartami, kostkami i planszami

Materiał zawiera 11 arkuszy. Na pierwszej znajduje się 8 kart do wycięcia ze zilustrowanymi ćwiczeniami fizycznymi, na 8 kolejnych każde z ćwiczeń z kart znajduje się na osobnej planszy. Na ostatnich dwóch kartach znajdują się dwie wersje kostek z ćwiczeniami z wcześniejszych kart.

Pani Zima - szablon dekoracji XXL na okno lub gazetkę

Materiał zawiera 19 kart. Na pierwszej karcie znajduje się ilustracja propozycji ułożenia wszystkich elementów szablonu, na drugiej przedstawiono pozycję elementów na kartach. Na 12 kolejnych znajdują się powiększone elementy szablonu. Na ostatnich trzech znajdują się szablony śnieżynek w trzech rozmiarach, które można wydrukować w dowolnej, potrzebnej ilości. Wydrukowane karty należy wyciąć wzdłuż linii. Szablon z postacią można odrysować na kartonie i wyciąć całość.

Zdobądź nieograniczony dostęp do Printoteka.pl
Testowane przez specjalistów i dzieci!

Abonament