Inspiracje

Emocjonalny kolega

Ćwiczenia rozpoznawania i nazywania emocji mogą być przydatne nie tylko dzieciom z zaburzeniami. Nazywanie emocji przyda się również w nauce języków obcych. Nasz emocjonalny kolega może sprawdzić się również w pracy z nastolatkami. Określenie aktualnego humoru, oprócz oczywistego przekazu, pomaga rozładować emocje. :)

Puszki w prezencie

Już niedługo Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pora więc pomyśleć o prezencie, najlepiej własnoręcznie wykonanym! Kolorowe puszki przydadzą się na drobiazgi, ołówki lub mogą posłużyć jako osłonka do malutkiej doniczki. Przy okazji zadbamy o środowisko stosując upcycling ;), czyli darowanie rzeczom drugiego życia. A dziadkowie otrzymają najcenniejszy prezent, bo stworzony specjalnie z myślą o nich.

Szopka

Przygotowanie Bożonarodzeniowej szopki, to doskonała okazja do twórczego spędzenia czasu.

Kalendarz adwentowy inaczej

Kalendarz adwentowy to doskonały trening cierpliwości. Dostępne na wyciągnięcie ręki słodkie niespodzianki, kuszą przez 24 dni. Dla przeciwników słodyczy lub dla tych, którzy chcą czegoś więcej, przygotowaliśmy szablony naklejek, dzięki którym kalendarz adwentowy może zyskać zupełnie inny wymiar.

Jesienny wianek

Zaczął się już listopad - "liściasty" miesiąc, najwyższa więc pora na kilka "liściastych" inspiracji. Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam jak w łatwy sposób zrobić piękną jesienną dekoracje. Do zadania można zaangażować nawet przedszkolaki, prace można również podzielić pomiędzy dzieci w grupie, wiec świetnie sprawdzi się również na lekcjach techniki.

Zdobądź nieograniczony dostęp do Printoteka.pl
Testowane przez specjalistów i dzieci!

Abonament